Ne Kadar Sürede On Parmak Tekniğini Öğrenebilirim?

Bilgisayar klavyesi ile onparmak yazı yazmayı öğrenmek, gerçekten çok kolaydır. Kitabımızın en önemli özelliği, bu metodu kendi kendinize öğrenebilme imkanı sunmasıdır.

Öncelikle bu yöntemi kesinlikle öğrenebileceğinize inanmalısınız. Bunun için rahat olun! Kendinize ve kitaptaki açıklamalara güvenin. Sürekli yanınızda olduğumuzu ve en küçük sıkıntınızda bizi arayabileceğinizi aklınızdan çıkarmayınız.

Birçok insanın zannettiğinin aksine onparmak yazı yazma metodu kesinlikle ezbere dayanmaz. Bu yöntem, öğrenme ve uygulama ile ilgilidir. Bu bakımdan, klavye üzerindeki tuşların ezberlenmesi gibi ciddi bir hatadan hemen kurtulmalısınız. Çünkü bu yanlış inanış, insanların onparmak öğrenmelerini engellemektedir.

Dersler, tüm ayrıntılarıyla ve şekillerle birlikte her düzeyde insanın anlayabileceği biçimde verilmiştir. Derslerinizi acele etmeden, sabırla çalışınız. Unutmayınız! Sıkılsanız bile en fazla 26 saat sıkılacaksınız. Ama bu süre sonunda kesinlikle onparmak metoduyla yazı yazabiliyor olacaksınız! 

Ali ÜNLÜ

Etiketler: , , , ,

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar


5 Yorum Yapıldı
 • durmuş diyor ki:

  öncelikle teşekkürler….
  bi sorum daha olacak sizlere benim yanlışların biraz fazla ne yapmam gerkiyor…:(

 • yorgun diyor ki:

  merabalar
  şuan 3 dakka 80 kelime yazıyorum bir haftadır yoğum çalışıyorum ama hiçbir ilerleme göremiyorum q klavye kullanıyorum acaba ondan mı kaynaklanıyor.. bazen kendimi sıkmaktan kolarımda ve parmak uçlarımda ağrılar hissediyorum… seri ve yanlışsız yazmak için yardımlarınınzı bekliyoru tüyolarınız ve pratik bilgilerinizi önerilerinizi bekliyorum

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Durmuş Bey,
   On parmak yazmaya devam ettiğiniz sürece mutlaka irlersiniz. Ancak hızınızdaki ilerlemeleri 10-15 gün aralıklarla daha iyi hissedersiniz. Başarılar…

 • havva ergöz diyor ki:

  merhabalar, şuan 80 civarı yazıyorum iki parmak q klavyede tabii 3,4 yanlış oluyor. sınava ortalama 15,20 gün var hızlanma garantisi olur mu acaba?

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Havva Hanım,
   Bu aşamada kendi çalışmalarınızla sınava girmenizi tavsiye ederim. Sınavdan sonra on parmak öğrenmeniz daha yararlı olacaktır. Çünkü zaman bir hayli daraldı ve sizin tekniği öğrenme sürecinde hızınızı sıfırlayıp yeniden öğrenmeniz; daha sonra hızlanma sürecine girmeniz gerekmekte. Başarılar…